מילון מונחים

Micro entity הוא סטטוס אפשרי של מבקש בקשת פטנט אמריקאי. משרד הפטנטים האמריקאי (USPTO) קבע דרגות שונות לתשלום אגרות פטנטים לפי גודל היישות משפטית של מבקש הפטנט האמריקאי.

למאמר במלואו

FTO בדיקת חופש פעולה

בדיקת חופש פעולה או באנגלית Freedom To Operate היא בדיקה שמטרתה לוודא שמוצר שברצונך לצאת איתו לשוק לא מפר זכויות קניין רוחני של אחרים.

למאמר במלואו

UTILITY MODEL

ההגדרה של Utility Model יחסית דומה להגדרה של פטנט, אבל ההגדרה המדויקת משתנה בין מדינה למדינה. אז למה בכל זאת קיימת ההגנה הזו שנקראת Utility Model?

למאמר במלואו

אמנת הפטנטים האירופית

אחת האמנות הגדולות והמשמעותיות ביותר הקיימות בתחום הפטנטים היא אמנת הפטנטים האירופית. היא מסדירה את התיאום ושיתוף הפעולה בתחום הפטנטים בין מדינות אירופה החתומות על האמנה.

למאמר במלואו

דו"ח בחינה

דו"ח בחינה (או המונח המקצועי בברוב מדינות העולם - Office Action ) הוא למעשה דו"ח המסופק על ידי בוחן פטנטים ממשרד פטנטים רשמי, בו מפורטות הסיבות מדוע בקשת פטנט אינה כשירה להירשם כפטנט.

למאמר במלואו

התנגדות לפטנט

בישראל, לאחר שרשות הפטנטים בחנה ואישרה את בקשת הפטנט לרישום כפטנט, הבקשה מתפרסמת ב”יומן הפטנטים והמדגמים” של רשות הפטנטים על מנת לאפשר לכל אדם שיש לו התנגדות לרישום הפטנט, להגיש את התנגדותו בתוך שלושה חודשים - “הודעת התנגדות”, בה יוסבר מדוע, לטענת המתנגד,

למאמר במלואו

חוק העיצובים החדש

כל מעצב של בגדים, עיצובים גרפיים, מעצבי אופנה, תכשיטים או מוצרים תעשייתיים, רוצה לדעת מה אפשר לעשות אם מישהו מעתיק או גונב את העיצוב שלו,

למאמר במלואו

חיפוש פטנטים וידע קודם

יש לך המצאה חדשה שברצונך לרשום אותה כפטנט? חשוב לדעת שאחת הדרישות לקבל זכות פטנט היא דרישת החידוש. כלומר, שאין דברים קיימים כמו ההמצאה שלך בעולם.

למאמר במלואו

כמה עולה לרשום פטנט?

אם הגעת למישהו שמבין בתחום עם השאלה הזו בטח קיבלת מענה בסגנון: "זה מורכב.."

למאמר במלואו

עו"ד פטנטים

מה זה עורך דין פטנטים? מה ההבדל בין עורך פטנטים לעורך דין פטנטים?

למאמר במלואו

קניין רוחני

זכויות קניין הן זכויות בהן מכירות מירב מדינות העולם. ישנו קניין על רכוש מוחשי, כמו קניין על נכסי דלאי ניידי (על מקרקעין), קניין על מיטלטלין כמו על האוטו וקניין רוחני על רכוש שאינו מוחשי.

למאמר במלואו

רישיון ניצול של פטנט

רישיון ניצול פטנט או "רישיון לשימוש בפטנט" (Licensing) הוא אישור שניתן על ידי בעל הזכות (בעלי הפטנט) לצד שלישי להשתמש בצורה מסחרית בהמצאה המתוארת בפטנט.

למאמר במלואו

רשם הפטנטים, רשות הפטנטים, משרד הפטנטים, משרד פטנטים

אנשים רבים נוטים לבלבל בין משרד הפטנטים, או רשם הפטנטים לבין עורך פטנטים או משרד עורכי דין המתמחה ברישום פטנטים.

למאמר במלואו

PPH מסלול בחינה מזורזת לפטנט

מה זה PPH ? PPH זה ראשי התיבות של Patent Prosecution Highway. המסלול המהיר לרישום פטנט.

למאמר במלואו

בקשה פרוביזיונאלית

בקשה פרוביזיונאלית (או בקשת פטנט זמנית/ ארעית או פטנט זמני) היא סוג של בקשת פטנט אמריקאית

למאמר במלואו

בקשת PCT (בקשה בינלאומית)

בקשת פטנט בינלאומית או בקשת PCT בשמה המקצועי, היא בקשת פטנט שמוגשת בהתאם לאמנת הPatent Cooperation Treaty (ה PCT), לרשות הבינלאומית לפטנטים.

למאמר במלואו

המצאת שירות ( אמצאת שירות ) מה זה אומר?

המצאת שירות מדברת על מצב בו עובד ממציא המצאה סעיף 132 לחוק הפטנטים התשכ"ז - 1967, מגדיר המצאת שירות כך:

למאמר במלואו

הפרת פטנט

ראשית, אפשר לתבוע על הפרת פטנט? חשוב לקחת בחשבון שלא ניתן לתבוע על הפרת פטנט עד לאחר שבקשת הפטנט נרשמה במרשם הפטנטים של המדינה הרלוונטית.

למאמר במלואו

הגנה מחיקויים באינטרנט זיופים של מותגים, מי אמר שאין מה לעשות?

אין ספק, זיופים של מותגים, (כמו גם פטנטים, סימנים רשומים ושאר הפרות של קניין רוחני וזכויות יוצרים) הם "הילד הרע" של השיווק הדיגיטלי בכלל ומכירות און-ליין בפרט.

למאמר במלואו

זכויות של שותף בפטנט

בעולם האמיתי, פעמים רבות ההמצאה המוגנת בפטנט שייכת למספר אנשים שלקחו חלק במאמץ המשותף מתחילת הדרך

למאמר במלואו

עורך דין פטנטים – האם עורך פטנטים צריך להיות גם עורך דין?

עורך דין פטנטים הוא למעשה עורך דין המתמקצע בתחום הפטנטים והקניין הרוחני. הוא רשאי לערוך פטנטים ולספק ייעוץ בתחום הפטנטים והקניין הרוחני בכלל.

למאמר במלואו

עוולות מסחריות

חוק עוולות מסחריות, תשנ"ט-1999, מסדיר נושאים כאובים לבעלי עסקים רבים. התנהלות חסרת תום לב של מתחרים, גם במקרים בהן לא מדובר בקניין רוחני רשום.

למאמר במלואו

רישום פטנט המדריך המלא

רישום פטנט הוא תהליך מורכב עם המון אי וודאות בשביל היזם או המנכ"ל של החברה. לכן הכנו פה עבורכם מדריך מקיף בתחום רישום פטנט בארץ ובעולם עם רשימת שאלות ומענה מפורט לכל אחת מהן.

למאמר במלואו

רישום סימן מסחר (טריידמארק) באמזון:

כמוכרים באמזון, חשוב לכם לשמור על המותג שלכם ולשלוט על הנראות של הליסטינג שלך.

למאמר במלואו

‏Cease and Desist

מכתבי ‏cease and desist נשלחים פעמים רבות גם כאשר לשולח אין עדיין את הזכות לדרוש ממך לחדול מכל פעולה. אז מה לעשות? ראשית נבין במה מדובר:

למאמר במלואו

מהי עריכת פטנט?

יש לא מעט אנשים בהיסטוריה ששינו את העולם. הם המציאו משהו שהפך את החיים לנוחים יותר או מעניינים יותר, משהו שגרם לאנשים לעשות פעולות שונות בדרך אחרת או משהו ששינה הרגלים.

למאמר במלואו

רישום סימן מסחר בארה"ב – מה שחשוב לדעת

יכול להיות שפתחתם עסק בארה"ב או שאתם מוכרים לקהל אמריקאי, השקעתם בו את כל כולכם, שמתם לא מעט כסף על שיווק ומכירות והעסק שלכם עובד יפה.

למאמר במלואו

מהי הפרת סימן מסחר?

נניח שלפני כמה שנים פתחתם עסק בתחום האופניים. השקעתם בעסק הזה את כל כולכם, שכרתם מקום, קידמתם את העסק שלכם, מיתגתם אותו באמצעות לוגו שהוא רק שלכם

למאמר במלואו

מי צריך רישום פטנטים?

כמעט לכל אחד מאיתנו יש את החלום לעשות את האקזיט הבא, להמציא משהו שישנה את העולם או לפחות משהו שישנה את מצב חשבון הבנק שלנו.

למאמר במלואו

עורך דין קניין רוחני

קניין רוחני כולל למעשה מגוון דברים, אך בגדול ניתן להגדיר את כולם כרכוש של מישהו, שאינו מוחשי. כלומר רכוש רוחני.

למאמר במלואו