איזה עורך דין פטנטים חיפשת: מומחה ברישום פטנטים או בהגנה על פטנטים?

הפטנט שפיתחת יכול להיות פריצת הדרך שלך ל"מיליון הראשון" ולעוד מיליונים רבים נוספים. זו גם הסיבה מדוע דרוש לך עורך דין פטנטים בעל "שני ראשים": האחד, התמחותו ברישום פטנטים והשני, חשוב לא פחות, מומחה בהגנה על פטנטים. ובכן, הגעת לכתובת הנכונה. חשוב להדגיש:

רישום פטנט והגנה עליו כרוכים אחד בשני במיוחד בעידן הנוכחי. העולם בכלל והמסחר בו בפרט, הופכים ל'דיגיטליים' מה שמאפשר לגנבי קניין רוחני, מעתיקי פטנטים ומפירי זכויות יוצרים לעלות על הרעיון שלך ביתר קלות וליישם אותו לפני שהספקת אפילו למצמץ. מכאן ברור עד כמה השלבים הבאים בתהליך רישום פטנט חשובים ואף קריטיים:

בדיקת פטנטביליות

מטרתה העיקרית חיפוש אחרי פטנטים ופרסומים קיימים והשוואתם לרעיון שלך כדי קודם כל להבין אם יש לו זכות קיום או שחבל להשקיע בו עוד זמן וכך גם לחסוך ממך הוצאות מיותרות לשווא.

עריכת פטנט

זהו שלב חשוב מאין כמוהו שמטרתו גם לגבש את הרעיון עד תום וגם לבחון אותו דרך העיניים של רשם הפטנטים. ככל שפיתוח הפטנט יהיה יותר "מבושל" ויעבור יותר בחינות ע"י עורכי הפטנטים שלנו, כל אחד מומחה בתחום עיסוקו. כך תהליך בחינת הפטנט ברשם הפטנטים יעבור 'חלק' יותר ויהיה קצר יותר. מימד הזמן ברישום פטנטים הוא פקטור מרכזי ולכן יש לשאוף לקצרו ככל שרק אפשר.

הגשת הבקשה לרישום פטנט

הגשת בקשה כזו כבר בשלבים הראשונים נועדה להשיג שתי מטרות. האחת – לצורך גיוס מימון. משקיעים בפטנטים רוצים לראות שלא מדובר רק ברעיון אלא גם במשהו מעשי כמו תהליך רישום פטנט. זה מצביע על הרצינות שלך ומעלה את הדחף להשקיע ברעיון שלך. השנייה – מועד הגשת הבקשה יוחל רטרואקטיבית על הפטנט לכשיזכה בתעודת פטנט רשום. זהו הליך מקדים והכרחי לצורך הגנה על הפטנט.

כמובן שיש עוד שלבים, בדיקות ופעולות שיש לעשות עד לרישום הפטנט אבל בשלב זה, אם יורשה לנו לתת לך טיפ, חשוב יותר לבחור את עורך דין הפטנטים המתאים לביצוע רישום הפטנט שלך ולפריסת מערכת "כיפת ברזל" עליו. הנה כמה כלים שיעזרו לך לקבל החלטה:

האם הגעת לכתובת הנכונה?

רבים מהפונים אלינו מבקשים לקבל החלטה אם לשכור את השירות שלנו על בסיס השאלות: 

– כמה עולה לרשום פטנט?

– כמה זמן לוקח רישום פטנט? 

אלה כמובן שאלות חשובות אך… איך לומר בעדינות… אם מישהו ינקוב במחיר או יציין משך תהליך בזמן כנראה שאינו מבין דבר בתחום הקניין הרוחני. עלויות הרישום ומשך תהליך רישום פטנט הם פונקציה של גורמים רבים: רישום פטנטים בישראל?… רישום פטנטים בעולם?… בכמה מדינות?… סוג ההגנה – מדגם, פטנט, סימן מסחר?… מורכבות הפטנט לצורך הערכת עלות עריכתו… ועוד משפיעים רבים שיש להם משמעויות כספיות. אמנם אין אפשרות להשיב במספרים מדוייקים אך ניתן לענות לך כך:

כתפיסה עסקית שלנו בהתנהלות למול הלקוח אנחנו עושים כל מה שניתן כדי 

להקטין עלויות ולזרז תהליכים. זו מטרה משותפת, לנו ולך: 

שהפרויקט יצלח ושתעשה מיליונים. בשביל זה פנית אלינו, נכון?

ויש עוד כמה יתרונות חשובים להצלחת הפטנט שלך:

שם המשחק הוא ניסיון – כבר קרוב לעשור שאנחנו עוסקים ברישום פטנטים, קניין רוחני וזכויות יוצרים. התנסינו בכל תחום באופן מעשי: עבדנו בחברה שהתמחותה רישום פטנטים, במשרדי עו"ד המתמחים בהגנת זכויות יוצרים , ניהלנו חברה שעיסוקה הוא אכיפה בפועל של זכויות קניין רוחני באינטרנט (ובמילים פשוטות – הורדת ה"מעתיקן" מהרשת הרבה לפני שגלגלי בתי המשפט מתחילים לפעול) ועוד. 

שיתוף פעולה עולמי – אנחנו נמצאים בשיתוף פעולה עם הפירמות הגדולות והמוכרות בעולם שעיסוקן הוא רישום והגנה על פטנטים בכל מקום בגלובוס, מה שמקל עלינו את ביצוע כל תהליכי הבדיקה, העריכה והרישום תוך קיצור לוחות זמנים משמעותי. 

הופכים חיסרון ליתרון – דיברנו על כך שרשת האינטרנט היא חממה לגנבי רעיונות, מעתיקי פטנטים וגנבי זכויות יוצרים. אנחנו הפכנו את החיסרון ליתרון. מצד אחד אנו מנצלים אלגוריתמים חכמים לאיתור הפרות והעתקות באופן אוטומטי בעזרת הרשת, מצד שני מנצלים את הרשת להסרה מהירה וגורפת של הפרות קניין רוחני ללא שימוש במערכת בתי המשפט. ויש לכך ערך מוסף… 

ערכים מוספים – יצרנו הסכמים עם אתרי המסחר המקוון הגדולים בעולם – יותר מ-100 אתרים כמו הכוללים את כל אתרי אמזון, אי-ביי, אטצי, אליאקספרס… ואחרים. במסגרת הסכמים אלה, מנהלי האתרים מורידים מעל מדפי החנויות הוירטואליות את ה'סוחר' שהעתיק את הפטנט שלכם או את המוצר תוך יום- יומיים בלבד.

הנייר בחינם… – אנחנו דוגלים במשרד ירוק. לא מדפיסים על נייר. הכל ממוחשב, הכל מנוהל און-ליין, הכל גלוי ושקוף לעיניך על מסך המחשב שלך. 

היחס האישי – נכון, ביטוי 'מכובס' כמו שנהוג לומר אך יש לו תוכן. אין לנו שום שאיפה להיות משרד גדול והסיבה פשוטה, בעצם שתי סיבות: ראשית – המגע האישי איתך, הליווי המקצועי, וההגנה האישית לוחצת על הפטנט שלך חשובים לנו. הרי בסופו של דבר מדובר ב"בייבי" שלך ואין הנאה גדולה מלראות את הבייבי גדל והופך לפטנט מצליח ורווחי. שנית – ברור לנו שלא היית רוצה להיות עוד לקוח בפירמה גדולה אלא "הלקוח" שמקבל את כל היחס ותשומת הלב. אם אתה נתקל בהעתקה- יש לך למי לפנות לטיפול מהיר בבעיה בראש שקט ובמהירות

 

ובשורה התחתונה

שווה לך ליצור קשר. המפגש איתנו לא כרוך בתשלום ואין בו שום התחייבות שלך כלפינו.

 

פטנטים

 

יש לך שאלה? צריך עזרה?השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם