מה זה סימן מסחר ומתי כדאי להגיש אותו?

סימן מסחר הוא הדרך שלך לסמן את הסחורה שלך (בעל עסק, יצרן או ספק שירות) בצורה שתבהיר ללקוח שמדובר במוצר או השירות שלך!

סימני מסחר יכולים להיות לוגו, אותיות, ספרות, מילים, דמויות, צלילים ובתנאים מיוחדים אפילו צבע! רישום סימן המסחר מעניק לך זכות בלעדיות שימוש בסימן המסחר בקטגוריה בה נרשם הסימן,

ובכך יאפשר לך לבנות מוניטין ולהבדיל את עצמך מהתחרות. בנוסף, רישום הסימן משרת גם את הצרכנים ומונע הטעייה. הוא גם אחד הכלים החשובים שלך להגנה מפני מכירת מוצרים מזויפים באינטרנט!

 

לאן מוגשות הבקשות לרישום סימן מסחר

בישראל, הבקשות לרישום סימן מסחר מוגשות למחלקת סימני מסחר, וממתינות לבחינה לפי מועד הגשתן (נכון להיום זמן ההמתנה הינו 15-16 חודשים). ביתר העולם מסגרת הזמנים נעות בין 7 ל18 חודשים..

בכל בקשה לרישום סימן מסחר, בוחני רשות סימני המסחר בודקים את כשירות הבקשות לרישום בהתאם לחוק ולתקנות. לאחר מכן, במידה שאושר הסימן ועבר את כל תנאי ושלבי הרישום, רישום הסימן יהיה בתוקף לעשר שנים כל פעם. לאחר תקופה זו ניתן לחדשו לתקופות נוספות של עשר שנים כל אחת, בכפוף לתשלום אגרה תקופתית כל 10 שנים.

 

האם הגנה על סימן מסחר היא עולמית או מקומית?

כמו בפטנטים, עיצובים ויתר סוגי הגנות קניין רוחני, גם ההגנה של סימן מסחר היא טריטוריאלית כך שרישום רק בישראל יהיה בתוקף רק בישראל. כך לדוגמא אם אתם מוכרים מוצר באמזון, רישום סימן מסחר בישראל לא יהיה אפקטיבי.

בעקבות הצטרפותה של ישראל לפרוטוקול מדריד, יכול המבקש הישראלי להגיש בקשה לרישום סימן בינלאומי, על בסיס סימן רשום או בקשה לרישום סימן מסחר בישראל, באמצעות מחלקת סימני מסחר, ביותר מ- 100 מדינות בעולם בהליך שחוסך משמעותית את העלויות הכרוכות הכך. אולם, לא בכל מצב יהיה מומלץ לרשום את הסימן בצורה זו, בין היתר זה תלוי בסוג המוצר ומטרות בית העסק.

מעבר לאמור לעיל, לרישום סימן מסחר ישנם שימושים נוספים בהגנה בפועל על המותג שלך! נשמח להסביר עוד.

 

צרו קשר לייעוץ ראשוני חינם

למשרדנו ניסיון רב ברישום סימני מסחר בארץ ובעולם. מעבר לבדיקת הסימן וביצוע חיפוש מקצועי במאגרים הקיימים, אנו מבצעים את רישום הסימן תוך התאמת סוג הרישום הטוב ביותר כך שיהיה אפשר לאכוף את סימן המסחר שלך בצורה המהירה והיעילה ביותר ברחבי האינטרנט ובכך למנוע ולהפסיק הפרות של זכויות הקניין הרוחני שלך.

 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות ולתיאום פגישה – 073-374-5060

סימן מסחר

 

יש לך שאלה? צריך עזרה?השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם